» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
مقاله شیوه های زندگی سالم Mobina 1397/06/25 دسته بندی : علوم اجتماعی و تربیتی 0

مقاله شیوه های زندگی سالم

مقاله ی شیوه های زندگی سالم در 16 صفحه با فرمت قابل ویرایش word به صورت حرفه ای و عاری از هرگونه غلط املایی تهیه و آماده پرینت و ارائه گردیده است .
در ادامه می توانید قسمتی از متن این مقاله را مشاهده کنید .

مقدمه

   موضوع شيوه زندگي سالم، به خودي خود موضوع مهمي مي ­باشد. هم ­زمان با كاهش بودجه هاي دولتی، فشار به مردم براي برخورداري از يك زندگي سالم افزايش مي ­يابد. در چنين حالتي سياست گذاران بايد به نقش رهبري خود در اين زمينه متفكرانه بيانديشند و بيش از گذشته به كاهش تنش بين مسووليت های فردي (من چه بايد بكنم) و نیز مسووليت های اجتماعي (ما چه بايد بكنيم، من براي آن چه كه در اطرافم رخ مي­دهد چه بايد بكنم) مردم و استقرار محيط هاي سالم در جوامع، انتخاب سياست های سالم و كاهش شكاف عدالت اجتماعي توجه نمايند.

تصور مي شود مهم­ترين موانع انتخاب شيوه زندگي سالم، شامل نحوه تعريف و پذيرش مفهوم آن و توان مردم به ­ويژه اقشار با وضعيت اقتصادي و اجتماعي پايين براي رعايت شيوه زندگي سالم باشد. در واقع بايد به اين سؤال ها جواب دهيم:

- آيا شيوه زندگي سالم، مفهومي مفيد مي باشد؟

- تعيين كننده هاي انتخاب شيوه زندگي، چه هستند؟

- چه رويكردهايي براي توسعه شيوه زندگي سالم استفاده شده ­اند و آيا آن ها اثربخش بوده اند؟

- فرآيندهاي اجتماعي و عمومي، چگونه مي­توانند شيوه زندگي سالم را توسعه دهند؟

يك شيوه زندگي سالم بايد با محيط اجتماعي خودش سازگار باشد و جز با تصور آن به عنوان مجموعه اي از مداخله­ هاي هماهنگ با شيوه زندگي گروه ­هاي هدف، احتمال موفقيت برنامه­ هايش اندك خواهد بود.

شيوه زندگي سالم، منبعي ارزشمند براي كاهش شيوع و تأثير مشكلات بهداشتي و ايمني، ارتقاي سلامت، تطابق با عوامل استرس زاي زندگي و بهبود كيفيت زندگي مي­باشد با اين حال، قانع كردن مردم به اين كه سلامت يك سرمايه مناسب است و ايجاد انگيزه براي خلق فرهنگي سلامت پرور فرآيندي پيچيده مي­باشد.

آسيب و بيماري هزينه بر است. بخش قابل ملاحظه­ اي از منابع افراد، خانواده­  ها و جوامع براي پاسخ گويي مقتضي به بيماري و آسيب و رهايي از مشكلات سلامت هزينه مي شود. افزايش شيوع بيماري­ هاي مزمن و شرايط ناتوان­ كننده، همراه با اميد به زندگي بيشتر و افزايش ميانگين سن مردم، از عوامل اثبات شده افزايش بار بيماري و آسيب هستند­. شرايطي نظير بيماري قلبي، سرطان، ديابت، بيماري­ هاي مفصلي و ناراحتي­ هاي رواني؛ مسوول بخش عمدة مرگ و ناتواني­ اند. تاكنون استراتژي­ هاي اصلي ما براي برخورد با اين شرايط، تكيه بر اراية مراقبت­ هاي باليني ويژه توسط متخصصان ماهر بهداشتي بوده است اما شرايط امروز حاكي از آن است كه جز با آغاز اقدام جدي براي ارتقاي سلامت، نمي ­توان براي بهبود شرايط اقدام نمود. برنامه­ هاي جديد بايد شامل توسعه اقدام­ هاي مؤثرتري به­ جاي مداخله ­هاي جاري براي پاسخگويي به بيماري­ ها و آسيب ها باشد.خرید و دانلود | 2,000 تومان
نوع محصول : word
تعداد صفحات : 16
حجم محصول : 44.8KB
تعداد خریدهای موفق : 0

گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط